طرز تهیه کباب کوبیده

طرز تهیه کباب کوبیده

می توان گفت یکی از غذاهایی که بیشتر مردم دوست دارن و در مهمانی ها از آن بیشتر استفاده می کنن کباب است . طرز تهیه کباب کوبیده مختلف است و به همین علت است که در منو رستوران ها انواع گونا گونی از آن را مشاهده می کنید. کباب کوبیده نوعی کباب است که می توانید با گوشت گاو ، گوسفند ، مرغ یا مخلوط این سه گوشت و پیاز ، فلفل سیاه ، زعفران و….. درست کنید . به گفته میرزا محمدرضا معتمدالکتاب قدمت این غذا به دوره ناصرالدین شاه میرسد.. اکثر رستوران ها این غذا را به صورت خوراک که شامل : دوسیخ کباب و دورچین ترشی جات یا شوریجات سرو و بخشی هم به صورت چلو که شامل : دوسیخ کباب و برنج با زعفران یا برنج سفید به مشتری ارائه می کنند . ما در رستوران  رضا کبابی این غذای لذیذ را برای شما مشتریان به گونه ی زیر سرو می کنیم .

طرز تهیه کباب کوبیده

نکاتی که باید در تهیه کباب کوبیده رعایت کنید شامل :

  1. گوشت را بین دو تا سه بار چرخ کنید.
  2. حدالامکان به مواد کوبیده زرد چوبه اضافه نکنید.
  3. درصورت استفاده از سیخ نو آن را با آتش کمی حرارت دهید.
  4. برای تهیه این کباب از گوشت گوساله و مقدار کمی هم گوسفندی استفاده کنید..

همانگونه که گفته شده طرز تهیه کباب کوبیده فوت و فن خاص خود را دارد . این غذا از جمله غذاهای مجلسی هم به حساب می آید و در ایران طرف دار های زیادی دارد . بنا براین اگر می خواهید در رستوران یا در خانه کباب کوبیده خوش مزه درست کنید با ما همراه باشید.موارد لازم برای درست کردن کباب کوبیده صد گرمی : یک کیلو گوشت چرخ کرده ، یک عدد پیاز متوسط که باید بر روی گوشت چرخ شود ، گوجه فرنگی دو عدد متوسط

طریقه آماده کردن کباب کوبیده :

اولین گام در درست کردن کباب کوبیده انتخاب گوشت است. که توصیه ما به شما چهار صد گرم گوسفندی و شش صد گرم گوساله است .

در ابتدا باید پیاز ها را پوست کنده و آن را با چرخ گوشت و یا گوشت کوب برقی له کنیم . حال وقت آن رسیده که پیاز ها را با گوشت مخلوط کنیم بعد نوبت به اضافه کردن نمک ، فلفل سیاه  می رسد در این مرحله شروع به ورز دادن می کنیم تا خوب مخلوط شوند و این کارا باید تا جایی که گوشت حالت چسبندگی به خود بگیرد ادامه دهیم . پس از اتمام ورز دادن گوشت را در یک ظرف دری دار و درون یخچال  می گزاریم و به مدت یک ساعت صبر می کنیم . بعد از اتمام یک ساعت سیخ گرفتن را آغاز می کنید .

وقتشه آشپز شی !

در زمان قدیم اگر هوس کباب و یا جوجه می کردی باید به رستوران یا کافه میریفتی و آنجا میل می کردی . ولی امروزه و با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید با سرچ هایی مانند : طرز تهیه کباب کوبیده  ، طرز تهیه کباب برگ ، طرز تهیه جوجه کباب ، طرز تهیه دنده کباب ،  طرز تهیه کباب نگینی یک کباب دلخواه و خوش مزه خانگی آماده کرده و از خوردن اون در کنار خانواده لذت ببرید .

Summary
طرز تهیه کباب کوبیده
Article Name
طرز تهیه کباب کوبیده
Description
طرز تهیه کباب کوبیده - دستور پخت کباب کوبیده - نحوه درست کردن کباب کوبیده - کباب کوبیده
Author
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.